Image
Image
Image

1. Wstęp - ABC skitouringu - wycieczka 1-dniowa

Wycieczka ta ma na celu wprowadzenie narciarzy w świat nowej górskiej przygody z dala od wyratrakowanych stoków. Jest odpowiednia dla wszystkich tych, którzy czują się komfortowo zjeżdżając po czerwonych trasach narciarskich w różnych warunkach pogodowych/śniegowych i umieją zatrzymać się zawsze wtedy kiedy trzeba a przede wszystkim chcą podjąć nowe wyzwanie i nauczyć się technik podchodzenia i zjazdu poza trasami. Wcześniejsze doświadczenia w jeździe poza trasami nie są wymagane. Trasa wycieczki nie jest zbyt wymagająca kondycyjnie i technicznie a czas podejścia to max. 3h z lekkim plecakiem.

Czas trwania: 1 dzień

Terminy: od połowy grudnia do kwietnia/maja (w zależności od warunków śniegowych)

Trudność: łatwa

Dla kogo: dla każdego

Wielkość grupy: max. 6 osób, aby zapewnić każdemu maksymalne bezpieczeństwo.

Zbiórka: Kuźnice

Przykładowy program szkolenia

Spacer na nartach do Doliny Kondratowej. Podczas tej wycieczki objaśnimy sposób działania wiązań turowych i fok, poza tym zapoznamy Was z wszystkimi aspektami obsługi sprzętu ski-tourowego - jak go dopasować do swoich potrzeb, jak należy go przechowywać i konserwować. Nauczycie się sprawnie przyklejać foki do nart przed podejściem i szybko odklejać je przed zjazdem. Poza tym przybliżymy Wam taktykę bezpiecznego planowania wyjść na górskie tury i wyboru trasy.

Powyższy program wycieczki jest wyłącznie poglądowy. Przewodnik zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w programie imprezy odpowiednio do panujących warunków śniegowych/pogodowych lub/oraz umiejętności narciarskich Uczestników.

 

W celu ustalenia terminu i ceny skontaktuj się z nami:

Mailowo:          zyszkowska.justyna@gmail.com
Telefonicznie:    + 48 502 052 111