Justyna Żyszkowska

przewodnik tatrzański

Licencjonowany Przewodnik Tatrzański II klasy
Instruktor Narciarstwa
Instruktor Narciarstwa Wysokogórskiego

 

Wycieczka na Rysy – czas ok. 10 godzin

Rysy - najwyższy szczyt Tatr polskich i równocześnie najwyższy szczyt Polski o wysokości 2499 m n.p.m., Na wierzchołek od strony Morskiego Oka prowadzi dobrze ubezpieczony szlak turystyczny (serie łańcuchów), wymagający jednak przygotowania turystycznego i kondycyjnego. Rysy należą do jednego z najczęściej odwiedzanych szczytów tatrzańskich, głównie dzięki niezrównanej panoramie roztaczającej się z wierzchołka. W pogodne dni można naliczyć z niego ok. 100 szczytów!

 

Wycieczka na Orlą Perć  - czas około 10 godzin

Przewodnik Tatrzanski - Wycieczki Trudniejsze - Orla PerćJest to jeden z najtrudniejszych ale i najbardziej efektownych szlaków w Tatrach Wysokich. Prowadzi granią pomiędzy przełęczami Zawrat (2159m. n.p.m.) i Krzyżne (2112 m. n.p.m.). Zamontowane klamry, łańcuchy i drabinki pozwalają bezpiecznie poruszać się w eksponowanym terenie. Przepiękne widoki na Halę Gąsienicową i na Dolinę Pięciu Stawów a do tego ekscytujące wrażenia. Proponujemy wyjazd kolejką na Kasprowy Wierch a następnie przejście przez Świnicę, Zawrat do okolic Koziego  Wierchu w zależności od kondycji uczestników i pogody. Każdemu uczestnikowi zapewniamy kask, uprząż, lonże via ferrata. Maksymalna ilość uczestników wycieczki to 5 osób.

 

Wycieczka na Świnicę – czas około 8 godzin

Przewodnik Tatrzanski - Wycieczki Trudniejsze - ŚwinicaPierwszy od zachodu wybitny szczyt Tatr Wysokich. Świnica - 2278 m. n.p.m. jest położona w grani głównej, na granicy ze Słowacją. Najbezpieczniejsza i jednocześnie piękna widokowo trasa prowadzi z Hali Gąsienicowej przez Świnicką Przełęcz. Wygodne zejście biegnie przez Zawrat a następnie z powrotem na Halę Gąsienicową lub do Doliny Pięciu Stawów.

 

Wycieczka na Jagnięcy Szczyt – czas ok. 10 godzin

Przewodnik Tatrzanski - Wycieczki Trudniejsze - Jagnięcy Szczyt

Jagnięcy Szczyt o wysokości 2230 m n.p.m. jest najbardziej na wschód wysuniętym wierzchołkiem głównej grani Tatr Wysokich.  Szczyt jest dostępny dla turystów, ze schroniska nad Zielonym Stawem Kieżmarskim prowadzi na niego znakowany szlak turystyczny o umiarkowanej trudności (kilka miejsc eksponowanych - ubezpieczenia łańcuchami).

 

Wycieczka na Rohacze – czas ok. 9 godzin

Przewodnik Tatrzanski - Wycieczki Trudniejsze - Rohacze

Rohacze - dwa wybitne, skaliste szczyty w grani głównej Tatr Zachodnich po stronie Słowacji. Biegnie przez nie malowniczy szlak turystyczny, który swoją skalną scenerią, ze stromymi podejściami i licznymi ubezpieczeniami w postaci łańcuchów przypomina polską Orlą Perć. Szlak jest miejscami bardzo eksponowany i stąd uchodzi za szlak trudny, wymaga dobrego przygotowania turystycznego oraz odporności na ekspozycję. Uwaga: nie powinni wybierać tej trasy turyści z lękiem wysokości.


 

Wycieczki dla każdego

Wycieczki wysokogórskie

Ski - toury

Ski toury, Skitoury, Skitury, Ski tury, Kurs skitourowy, Kurs skiturowy, Ski toury nauka, Ski toury instruktor, Ski toury Tatry, Ski toury szkolenie, Skitury nauka, szkolenie instruktor